czy nowe domeny rankują

Czy nowe domeny rankują?

To pytanie zadają sobie członkowie społeczności SEO związani z pewnym polskim forum. Jest teza, którą większość osób wyznaje ale jeszcze nikt nie przedstawił w miarę wiarygodnych testów na potwierdzenie. Osobiście jestem zdania, że nie ma problemu z rankowaniem nowych domen. Oczywiście jest trudniej szczególnie na tzw. ciężkie frazy ale da sie. 😉

Założenia:

1. Cel
Celem testu jest wprowadzenie nowej domeny do top 10 dla łatwej frazy – „szybka pożyczka krzeszowice

2. Czas
Jak najszybciej ale w miarę bezpiecznie.

 

Test:

Domena 21x4709x.pl zarejestrowana 20 lipca 2016 roku.

Domena 21x4709x.pl

Aby było ciekawiej wybrałem branżę pożyczkową. Na nowej testowej domenie bez historii – 21x4709x.pl – postawiony jest landing page firmy Volsor. Domena specjalnie wybrana aby ktoś nie zarzucił iż domena posiada historię oraz wpływ EMD (Exact Match Domains).
21 lipca 2016 roku został stworzony landing page dodanych kilka linków z moich miejscówek. Domena wskoczyła do top 20. 23 lipca dodany link z anchorem „szybka pożyczka krzeszowice” z mojej stopki (sygnaturki) na forum PiO.

stopka

25 lipca domena wskoczyła na frazę – „szybka pożyczka krzeszowice” na 4 miejsce (w/g różnych systemów analitycznych 4-5).

 

26-07-2016
Google.pl
web-tools
web-tools.pl

Posumowanie:

Nie ma problemu z wprowadzeniem nowej domeny do top 10.
Google nie blokuje pierwszych dziesięciu pozycji dla nowych domen. Nie blokuje stale. Oczywiście istnieje możliwość i były takie przypadki, że były blokowane ale tylko dla poszczególnych geolokalizacji, branż, w określonym czasie. Zazwyczaj są to branże mocno dochodowe.
Powyższy test można wykonać dla trudniejszych fraz jednak zajmie to więcej czasu i środków finansowych. Robiłem i robię takie testy ale z wiadomych względów ich nie ujawnię.

Czy nowe domeny rankują?
Rankują ale muszą do nich prowadzić linki z „dobrych” stron. Problem polega właśnie na znalezieniu i umiejętności oszacowania dobrej strony. Forum PiO należy do dobrych stron. 🙂 Część pozycjonerów po prostu tego nie potrafi lub nie może się przestawić na nowy model myślenia, które Google narzuciło. Trudno jest znaleźć dobre miejscówki a to zawdzięczamy pozycjonerom, którzy „nauczyli” algorytm korzystając z narzędzia – Disavow links – do zrzekania się linków.

UWAGA!

uwaga1@SzlafRock

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rate this post

17 komentarzy

 1. a wszystko zaczęło się od tego czy linki na starych profilach mają większą moc 🙂 Przydatny test. Trzymaj poziom w przyszłych artykułach 🙂

 2. Author

  Ogólnie to nie będę pisał często tylko wtedy gdy będę czuł potrzebę.

 3. Fajny test, też bym sobie życzył żeby moja strona wskoczyła w top10 ;(
  Stronka stabilne top1, gratulacje!

 4. Jak bedziesz robil szkolenia to ja pierwszy . Jak nie to chociaż publikuj częsciej ;). Takie teksty sa 1000 razy bardziej wartosciowe niz wypas owiec Xanna.

   1. Wrocilem – cos siezmienilo ze szkoleniem: online offline 😉

 5. Szkoda że próba wbicia domeny : 21x4709x.pl zakończyłą się totalną porażką ( pisze o frazie szybka pożyczka ) . Nie ma jej nawet w top30.

  1. Author

   To nie porażka. Celem testu było udowodnienie Tobie, ze nowe domeny rankuja jak się do nich podchodzi profesjonalnie. Cel został osiągnięty. Co do frazy „szybka pożyczka” to przeczytaj sobie powyżej sekcję Podsumowanie. „Szybka pożyczka” to zdecydowanie trudniejsza fraza od „szybka pożyczka Krzeszowice” a więc wymaga więcej dobrych linków. Nie dodawałem specjalnie lepszych linków na tą frazę abyś nie poznał moich bardzo dobrych miejscówek. 🙂 Domena na frazę „szybka pożyczka” doszła do 38 miejsca. Jeśli nie wierzysz opublikuję statystyki. 🙂

 6. No to ja tam samo zrobiłem z frazą (nowa domena) ale na Imię i Nazwisko sławnej osoby i strona wskoczyła po 3 miesiącach na 4 miejsce. Tak na marginesie nie wiedziałem że można zrzekać się linków 😉

  1. Author

   Po 3 miesiącach na 4 miejsce? 🙂 Chyba to robiłeś e-weblinkiem. 🙂 Jeśli nie wiedziałeś, że można się zrzekać linków to masz sporo do nadrobienia. 🙂

 7. Generalnie z tego co czytałem, to nowe domeny mają przez jakiś okres „premie” do pozycji, a potem jest w stanie polecieć, więc moim zdaniem trzeba stale pozyskiwać nowe linki i wykupywać artykuły, czytałem kiedyś artykuł o nowych domenach to tam pisali właśnie że po jakimś czasie pozycje (z niewiadomych względów) spadają, więc jestem w stanie uwierzyć w opcje że rzeczywiście tak jest.

 8. Czy faktycznie wystarczylo PIO zeby na ta fraze miec top10?

  1. Tak!, na mało konkurencyjne frazy (jak ta) wystarczy aby w tekście była fraza lub (i najlepiej też) sam tekst 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *